Sale!

W.G.F. Jansen (1871-1949) – Een dorpsgezicht met een figuur op straat

Original price was: € 1.250,00.Current price is: € 750,00.

Hermanus Koekkoek de Jonge (Amsterdam8 december 1836 – Londenmei 1909[2]) was een Nederlands kunstschilder, vooral bekend om zijn zeegezichten. Hij werkte ook onder de pseudoniemen Jan van Couver en Louis van Straaten.

Rivierlandschap met figuren op boten, met een molen op de achtergrond.
Aquarel.

Afmeting: 56 x 40 cm

Hermanus Koekkoek de Jonge (Amsterdam8 december 1836 – Londenmei 1909[2]) was een Nederlands kunstschilder, vooral bekend om zijn zeegezichten. Hij werkte ook onder de pseudoniemen Jan van Couver en Louis van Straaten.

Telg uit schildersgeslacht

Hermanus Koekkoek de Jonge maakte deel uit van het bekende schildersgeslacht Koekkoek. Hij was de kleinzoon van Johannes Hermanus Koekkoek, neef van de bekende landschapschilder Barend Cornelis Koekkoek en zoon van diens broer Hermanus Koekkoek de Oude (1815-1887). Zijn zoon Stephen Robert Koekkoek (1887-1934) koos ook voor het schildersvak.

Leven en werk

Hermanus Koekkoek de Jonge werd, net als zijn broers WillemJohannes Hermanus Barend en Barend Hendrik, opgeleid door zijn vader, die zich toen net in Amsterdam had gevestigd. In de jaren 1860 reisde hij regelmatig naar Londen, om zich er in 1869 definitief te vestigen. Hij dreef er met veel succes een kunsthandel en verkocht, naast eigen werk, met name ook veel schilderijen van zijn familieleden. Met name de grote populariteit van zijn oom Barend Cornelis in Engeland was in belangrijke mate aan hem te danken.

Als kunstschilder richtte hij zich vooral op zee-, rivier- en strandgezichten, in de romantischerealistische stijl die ook het werk van de meeste van zijn familieleden kenmerkte. Hij had een voorkeur voor scènes waarbij schepen op de onstuimige golven druk doende waren koers te houden. Zijn latere werk is minder romantisch en vertoont nadrukkelijk invloeden van de Haagse School. In zijn Londense periode werkte hij vaak onder de pseudoniemen Jan van Couver en Louis van Straaten. Hij werkte regelmatig samen met kunstschilder Lion Schulman (1851-1943).

Description

Olieverf op board. Een impressionistisch dorpsgezicht met een vrouw op straat, in prachtige kleurnuances.

Het formaat van het paneel is 25 x 32,6 cm.de afmeting inclusief de lijst is 38.5 x 45.5 cm.

Het schilderij verkeerd in een goede staat. De klassieke lijst is in een goede tot uitstekende staat.

De Nederlandse kunstenaar Willem George Frederik Jansen is geboren te Harlingen op 25 december 1871 en is overleden te Blaricum op 21 juni 1949. Naast schilder was Willem tekenaar, etser en lithograaf. Hij volgde een opleiding aan de School voor Kunstnijverheid te Haarlem en was een leerling van Jan de Boer, Rein Stuurman, Gerrit van Velsen en Willem Wijnands. Willem was lid van Arti Amsterdam en van de Haagsche Kunstkring. Hij schilderde in de stijl van de Haagse School naar voorbeeld van Jacob Maris.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W.G.F. Jansen (1871-1949) – Een dorpsgezicht met een figuur op straat”

Your email address will not be published. Required fields are marked *